Україна, Львів Друзі
+38(093)1818097, +38(032)2470122
Головна » Статті » Статті: Здоров'я та профілактика » Кальцій

Біологічна роль кальція
Біологічна роль кальція


Кальцій найбільш розповсюджений макроелемент в організмі людини, більша його частина міститься в скелеті і зубах у вигляді фосфатів. Іони кальцію беруть участь в процесах згортання крові, м'язових і нейронних реакціях, забезпечують осмотичний тиск крові. Потреба в кальцію залежить від віку. Для дорослих необхідна добова норма становить від 800 до 1000 міліграм, для дітей — від 600 до 900 міліграм, що дуже важливо внаслідок інтенсивного росту скелета дитини. Зловживання кавою та алкоголем може призводити до дефіциту кальцію.

Кальцій належить до лужноземельних металів і володіє високою біохімічною активністю. В організмі знаходиться близько 1,5 кг кальцію. Він є основним структурним елементом кісток і зубів, входить до складу нігтів, волосся, м'яких тканин, позаклітинної рідини і плазми крові. Кальцій є також важливим компонентом системи згортання крові, він підтримує правильне співвідношення солей в організмі людини.

До числа найбільш важливих функцій в живому організмі відноситься його участь в роботі різних ферментних систем, в тому числі забезпечують скорочення м'язів і передавальних нервові імпульси, що змінюють активність гормонів і так далі. Кальцій також впливає на проникність клітин тканин для калію і натрію, надає стабілізуючий вплив на мембрани нервових клітин.

Джерелом кальцію є харчові продукти. З їжею доросла людина може отримати близько 10 г кальцію, вагітні жінки — до 15 г, матері-годувальниці — до 20 г. Кальцій, надходить з їжею в основному у вигляді нерозчинних солей, які розчиняються в шлунку людини за допомогою шлункового соку, потім піддаються впливу жовчних кислот, переводять його в засвоювану форму.

При недоотримуванні кальцію з їжі (ознаки дефіциту кальцію), треба додатково приймати кальцій.

Є багато кальцієвих препаратів: Хлорид кальцію, Глюконат кальцію, Гліцерофосфат кальцію, але засвоєння кальцію з цих сполук дуже низька. Крім того ці препарати мають протипоказання.

Найбільш ефективніший ензимолітичний кальцій, цей кальцій ще називають біологічним кальцієм.
Засвоєння 95-98% і не має побічних ефектів.

Детальніше про:

Біокальцій

Біокальцій для дітей

Біокальцій для зниження рівня цукру в крові

Біокальцій для покращення мозгової діяльності

на сайтіwww.centrzdorovja.com.ua





Джерело: http://www.centrzdorovja.com.ua
Категорія: Кальцій | Додав: capital2010 (24.12.2012)
Переглядів: 2480 | Теги: біокалькій, кальцій